Да не забравя, че поради някаква идиотска причина, логинът в PowerGUI иска да има изрично упоменато краткото име на домейна. Т.е. това е така нареченият WinNT login (DOMAIN\username). Вероятно някъде го пише из документацията, но ‘неам нерви да я чета цялата (май не ми се чете и частично). Засега ми стига и тази награда, че успях да си пусна AD скриптовете и вече няма да се налага да правя досадни гимнастики само за да извадя потребителите на дадена група във външен файл.
Трябва да спомена, че PowerGUI става все по-стабилно и все по-добро. Това, че PowerQuest са вкарали управление на библиотеките и “мощните пакети” направо в инсталационният файл си е за поздравления. Не, че не можеха да го направят от самото начало, де. Спокойно мога да го препоръчам на мързеливи пишман администратори (като мен). Спестява доста усилия и остава време за по-смислени неща, като например четене и ровене из мрежата.
Не е необходимо да се ползват допълнителни програми за да се извадят всички членове на даден група в АД-то.
Ето няколко различни начина:
http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/how-to-list-active-directory-group-members-dsforum2wiki.aspx
Поздрави
Благодаря за линка. Съвсем си прав за допълнителните програми, само да добавя, че т.н. “патерици” са полезни, когато подобна администрация не се прави прекалено често. Интерфейсът им “омекотява” синтаксиса на командният ред и в случаите, когато сравнително рядко се прави нещо са полезни. Разбира се, вярно е и другото, че който ползва само патерици, в крайна сметка никога няма да се научи да ходи сам 🙂