Календар

April 2005
M T W T F S S
« Feb   May »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

No comment

В оригинал, както ми беше пратен:

Две госпоѓи во најдобри години решиле да излезат навечер сами без мажите.
Вечерале се напиле бааги и дошло време за дома. Попат им се примочало.
За да не им светкаат белите газиња во градската темнина решиле да скршнат во гробиштата покрај кои минувале и таму да ги извршат природните обврски. Нормално немале тоалет хартија. Првата се забришала со своите гаќи и ги фрлила. На втората им било жал за гаќите па откинала парче од венец и завршила работа. Утредента двајцата мажи си се пожалиле меѓусебно:
– Знаеш жена ми синоќа се врати дома пијана и без гаќи – рекол едниот
– Не е тоа ништо – одговорил другиот. – Мојата исто се врати дома пијана без гаќи а од газот и штрчеше лента на која пишуваше: “…. никогаш нема да те заборавиме. Перо, Миле и фудбалски клуб Слога”!!!!